Opinia o innowacyjności Microsoft Dynamics NAV (system ERP)

System Microsoft Dynamics NAV jest narzędziem innowacyjnym w trzech kategoriach. Jako innowacyjność marketingowa, innowacyjność procesowa oraz innowacyjność organizacyjna. Rozwiązania, które wyróżniają to narzędzie w porównaniu z systemami konkurencji to:

 

  • Klient sieci Web (internetowy) – technologia umożliwiająca użytkownikom łatwy dostęp do danych systemu Microsoft Dynamics NAV za pomocą przeglądarki internetowej. Jest ona przydatna zwłaszcza w rozproszonych wielooddziałowych przedsiębiorstwach oraz w instalacjach w chmurze (Cloud Computing). Każdy użytkownik może skorzystać z przyjaznego interfejsu, dostosowanego do roli użytkownika, umożliwiającego swobodne przeglądanie i edycję danych. Klient sieci Web w Microsoft Dynamics NAV jest kompatybilny z różnymi przeglądarkami, takimi jak Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome czy Safari.
  • Technologia budowania raportów i wykresów – wraz z wersją NAV 2013 firma Microsoft przebudowała ponad 700 raportów i rozszerzyła funkcjonalność ponad 200 z nich, dostosowując je do najnowszego standardu Microsoft Dynamics NAV Report UX. Dzięki nowym raportom użytkownicy mogą skorzystać z takich funkcji jak dynamiczne sortowanie, grupowanie danych lub wklejanie graficznych analiz. Przebudowane raporty działają również znacznie szybciej, co ma duże znaczenie w codziennej pracy użytkowników. Rozbudowane zostały również narzędzia do prezentacji danych. Dzięki wykorzystaniu technologii Business Intelligence analizy w systemie Microsoft Dynamics NAV są jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi.
  • Wstążka Microsoft – narzędzie pozwalające na organizację powiązanych ze sobą funkcji, tak aby były łatwiejsze do znalezienia dla użytkownika. Technologia ta została po raz pierwszy wykorzystana w Microsoft Office 2007 i z powodzeniem jest przenoszona i rozwijana w innych produktach Microsoft. Korzyści z zastosowania wstążki zostały potwierdzone w badaniach nad produktywnością użytkowników z nowego interfejsu Microsoft Dynamics NAV.

Wstążka zawiera wszystkie najbardziej potrzebne funkcje w zależności od aktualnie wyświetlanego okna – na przykładzie wstążka dla okna Plan Kont.

opinia o innowacyjności Microsoft Dynamics NAV