13 maja 2015 zakończyła się dwudniowa Konferencja – Dynamics dla Biznesu, organizowana przez Microsoft. Firma IT.integro była Złotym Partnerem Konferencji, która stała się największym spotkaniem klientów i użytkowników systemów Dynamics NAV, AX, CRM w Polsce. W trakcie licznych sesji i paneli eksperci, specjaliści oraz Partnerzy Microsoft przedstawili prelekcje dotyczące produktów z rodziny Dynamics. Odpowiadali także na liczne pytania uczestników, którzy z dużym zainteresowaniem brali udział w odbywających się prezentacjach.

Dynamics dla biznesu

Specjaliści z IT.integro poprowadzili 4 prelekcje, w 3 ścieżkach tematycznych. Wszystkie były chętnie odwiedzane przez uczestników Konferencji.

Pierwsza sesja dotyczyła nowości, jakie pojawił wraz z najnowszą wersją Microsoft Dynamics NAV 2015. Prelekcję prowadzili specjaliści IT.integro – Jakub Abram oraz Paweł Przybylski wraz z Moniką Burdach (Opiekun Kluczowych Partnerów Microsoft Dynamics NAV). W prezentacji podkreślono, jak ważną rolę pełni system Dynamics NAV w rodzinie produktów Dynamics. Staje się on coraz bardziej popularny wśród światowych firm, a obecnie korzysta z niego ponad 100 000 przedsiębiorstw. Microsoft stawia na stały rozwój produktu, który dostarcza klientom wiele nowych, przydatnych możliwości, wraz z pojawieniem się kolejnych wersji. System ERP wyprzedza trendy rynkowe, stawiając na mobilność, media społecznościowe, rozwiązania chmurowe oraz Big Data. Eksperci IT.integro podkreślali, że Microsoft Dynamics NAV jest systemem niezwykle wydajnym, umożliwiającym pracę od 3-500 użytkowników jednoczesnych, generowanie 100 000 dokumentów miesięcznie oraz posiadanie bazy o pojemności ponad 1000 GB. Prelegenci podkreślali dodatkowo bogatą funkcjonalność systemu, która może być rozbudowywana o rozwiązania dodatkowe, takie jak: skanowanie i rozpoznawanie dokumentów (OCR), elektroniczną wymianę dokumentów (EDI), zaawansowany obieg dokumentów, zarządzanie siecią sklepów (Retail), zaawansowane zarządzanie produkcją procesową, farmaceutyczną, chemiczną, spożywczą, elektroniczną. Prelegenci omówili dodatkowo kluczowe zmiany, jakie pojawiły się w wersji 2015, takie jak: nowy interfejs użytkownika, dostęp z każdego miejsca, integrację z Office 365, raportowanie, łatwy dostęp, czy pojawienie się użytkownika na tablet.

Kolejna prelekcja dotyczyła nowego produktu, jakim jest NAV365. NAV365 to zestaw oprogramowania, którego kluczowym elementem jest system ERP – Microsoft Dynamics NAV. Prelekcję poprowadzili eksperci Microsoft Dynamics NAV – Jakub Abram wraz z Pawłem Przybylskim. Specjaliści IT.integro, na podstawie kilku ciekawych scenariuszy zaprezentowali powody, dla których NAV365 przynosi wymierne korzyści małym i średnim firmom z sektora handlu i usług. Warto wspomnieć, że Konferencja to miejsce oficjalnej premiery NAV365, dlatego prelekcja cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Prelegenci poprowadzili niezwykle ciekawą prezentację. Wyjaśniali jakie są korzyści z integracji Microsoft Dynamics NAV z Office 365 oraz platformą Microsoft Azure. Wypunktowano także kluczowe możliwości, wśród których warto wymienić: łatwą edycję raportów, szybką analizę, łatwe udostępnianie, zaawansowaną analizę danych, szybką wymianę dokumentów, proste zarządzanie uprawnieniami, a także pracę na dowolnym urządzeniu.

Kolejne dwie prezentacje poprowadził Andrzej Pyzik – ekspert z IT.integro, który wraz z naszymi klientami omówił rozwiązania wykorzystane w ich firmach. Pierwsza prowadzona przez niego prezentacja, wraz z Panem Adamem Pawlakiem z Plast-Box S.A. dotyczyła zaawansowanych rozwiązań dla firm produkcyjnych. Omówiono szczegółowo planowanie, ewidencję i zarządzanie jakością, produkcję na magazyn oraz zlecenie, harmonogramowanie zleceń na wybranych gniazdach roboczych, ewidencję produkcji ze śledzeniem partii i na koniec procesy kontroli jakości w firmie produkcyjnej.

Ostatnia prezentacja, prowadzona przez specjalistów IT.integro – Andrzeja Pyzika, Jakuba Abrama wraz z przedstawicielem Dax Cosmetics Sp. z o.o. – Janem Bojanowskim dotyczyła kompleksowej platformy do obsługi firm dystrybucyjnych, jaką niewątpliwie jest Microsoft Dynamics NAV. Omówiono, na przykładzie firmy Dax Cosmetics Sp. z o.o., obsługę wielu magazynów, planowanie zapotrzebowania na towary oraz surowce (MRP), obsługę procesu logistycznego do zapotrzebowania, poprzez przyjęcie, przesunięcie do wydania oraz procesy wewnętrzne magazynu – replanishment i cross-docking.

Konferencja Dynamics dla Biznesu obfitowała wieloma nowościami, ciekawostkami. Stała się także miejscem spotkań pomiędzy Partnerami Microsoft Dynamics, a klientami, którzy w ciągu dwóch dni dostali sporą dawkę informacji.

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim klientom za przyjazd, rozmowy oraz uczestnictwo w naszych prelekcjach.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania oraz pomogliśmy w dokonaniu wyboru ERP – oczywiście Microsoft Dynamics NAV.